iPhone 3D, zmiany na Facebooku i budowanie landing pages – przegląd prasy

iPhone 3D, zmiany na Facebooku i budowanie landing pages – przegląd prasy

99 sposobów na podniesienie współczynnika konwersji

Na profilu Markenizator Polska na youtubie pojawił się film pod tytułem “99 sposobów na podniesienie współczynnika konwersji”.

Jak budować landing page?

Coraz popularniejszą formą występującą na stronach internetowych są tak zwane landing pages – są to strony docelowe, których celem jest krótkie przedstawienie oferty połączone z wyraźnym wezwaniem do wypełnienia formularza kontaktowego. W ten sposób zyskujemy bazę potencjalnych klientów. Serwis marketing101.pl porozmawiał o tym, jak tworzyć skuteczny landing page z Maciejem Chmielowskim, CEO w Krakweb.pl.

“Maciej Chmielowski: Przy landing page istnieją dwa sposoby, dzięki którym Klient może się z Tobą skontaktować. Jednym z nich jest formularz kontaktowy. Jest to najważniejsza dla Ciebie część landing page’a. To dzięki niemu generowane są leady, czyli zapytania sprzedażowe od potencjalnych klientów. Aby użytkownicy chętnie z niego korzystali ogranicz ilość pól, w które trzeba coś wpisać do minimum. Preferowane są pola wyboru. Aby podnieść efektywność strony docelowej pamiętaj o zastosowaniu call to action (CTA, wezwania do akcji) w nagłówku oraz wyraźnego przycisku akcji. Call to action to bezpośredni zwrot do użytkownika (zwykle w trybie rozkazującym), który zachęca go do wykonania konkretnej czynności. Wpisz tu hasło, które odwołuje się do Twojego produktu np. Zamów lub Skorzystaj z promocji czy Umów się na spotkanie.”

Całość wywiadu tutaj.

Facebook zakazuje używania “like-gate”

Według najnowszych informacji Facebook zamierza wkrótce zablokować możliwość wstawiania na swoje strony internetowe przycisków “like”, które przykrywają stronę i znikają dopiero po kliknięciu w ikonkę z kciukiem mówiącym “lubię to”. Właścicielom FB zależy na tym, by fanpage były “lubiane” wyłącznie przez osoby faktycznie chcące śledzić daną markę czy osobę.

Więcej o sprawie na marketinglang.com

iPhone 3D?

Electronic Daily donosi, że kolejne telefony z serii iPhone mogą oferować ekrany 3D.

Plan jest podobno taki, by użytkownicy nowych iPhone’ów nie musieli używać specjalnych okularów.

Pomysł ekranu 3D w smartfonie nie jest innowacyjny. Wcześniej podobne rozwiązania zastosowano m.in. w LG Optimus 3D, który jednak nie cieszył się dużą popularnością. Być może jeśli za produkcję weźmie się Apple, będzie jednak inaczej…

Nowy iPhone 3D? Przeczytaj więcej o sprawie

Chcesz założyć swoją stronę internetową? Sprawdź ofertę nowa-strona.net.

By 

Sign In

Reset Your Password

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress