Dlaczego nie warto używać szablonów do stworzenia naszej strony internetowej

Fotolia_68657673_Subscription_XL

Problem z pozycjonowanie w Google

Najważniejsze jest, aby pamiętać, że wyszukiwarka Googli nie przepada za szablonami. Google może wręcz odrzucić taką stronę. Jest to spowodowane, że szablony są źle zakodowane i nie respektują wytycznych Googli oraz nie zwracają uwagi na standardy konsorcjum W3C (organizacja, która dba o standaryzowanie Internetu).
Dodatkowo wiele treści, a także kodu jest identyczna z innymi stronami, które wykorzystują dany szablon, a algorytm wyszukiwarek bardzo penalizuje duplikaty. Uważaj! Gdy Google wykryje duplikaty treści może nawet założyć karną blokadę na stronę, tak, że przez pewien czas nie będzie pojawiała się w wynikach! Nie warto ryzykować, że pozycja naszej strony, na którą ciężko pracowaliśmy i wydaliśmy dużo pieniędzy na pozycjonowanie – nagle spadnie na łeb na szyję. A niestety jest to możliwe, gdy skorzystamy z szablonu.
Zdecydowanie bezpieczniej jest zamówić stronę skrojoną na miarę.

Fotolia_55802894_Subscription_XXL

Wiele szablonów jest słabo zrobionych i zakodowanych

Czy jako właściciel sklepu powinieneś/powinnaś martwić się kodem?
Niestety tak – słabo stworzone strony mogą stworzyć wiele dziwnych problemów. Stronę można porównać źle wykonanego sprzętu gospodarstwa domowego. Dobrze wiemy, że nawet ładny odkurzacz, gdy jest źle zrobiony, może sprawić sporo kłopotów. Pamiętaj, że błędy w kodzie są równie niebezpieczne, jak uszkodzona elektryka w samochodzie – wszystko może stanąć w płomieniach! Nie warto ryzykować wyciekiem danych klientów i utratą dużych pieniędzy, gdy ktoś włamie się do naszego sklepu lub serwisu. Pamiętaj także, że web deweloprzy, którzy używają szablonów, najczęściej mają mniejsze umiejętności. Prawdziwa firma z profesjonalnymi koderami nie musi korzystać z szablonów!

Fotolia_68992414_Subscription_XXL

Szablon zmusza nasz biznes do wciśnięcia się w narzucony wzór

Prowadzenie biznesu z sukcesem wymaga pomysłu i odróżnienia się od konkurencji. Nawet najlepszy szablon zmusza do wciśnięcia się z góry narzucony design. Strona stworzona specjalnie, aby trafić do Twoich klientów będzie bardziej efektywna. Generyczna strona z Twoim logiem wrzuconym w wyznaczone przez kogoś miejsce nie przyciągnie klientów, tak samo, jak dobrze zaprojektowany serwis stworzony specjalnie na potrzeby Twojego biznesu i jego klientów.

 

Małe możliwości zmian

Szablony nie oferują możliwości poważnych zmian w wyglądzie strony. Możesz dodać logo swojego biznesu w wyznaczonym miejscu, zamienić obrazki czy część tekstów. Niestety często to za mało. Może okazać się, że możliwości dostosowania szablonu do potrzeb są tak marne, że Twoja firma straci pieniądze, bo będzie musiała szukać nowego szablonu! Warto już za pierwszym razem ograniczyć sobie rozczarowania i wybrać profesjonalistów.

 

Tysiące stron używają tych samych szablonów

Na rynku mamy duże sklepy sprzedające szablony dla web deweloperów oraz mniejsze serwisy, które oferują natychmiastowe stworzenie strony według jednego z wybranych wzorów. Każdy z tych sklepów ma listę „najczęściej kupowanych” – są to zazwyczaj najlepsze szablony. Niestety każdy z tych szablonów jest kupowany dziesiątki czy nawet setki razy. W Internecie można znaleźć wiele podobnych stron, różniących się tylko logiem i kilkoma obrazkami. Gdy skorzystasz z szablonu Twoja strona, może przypominać nawet serwis konkurenta! Chyba nie warto zaliczyć takiej wpadki… Indywidualny design zagwarantuje, że Twój biznes wyróżni się wśród morza klonów.

 

Gdy korzystasz z CMS

Pamiętaj także, że szablon to nie tylko skórka i zdjęcia na stronie. Panel administracyjny także można dostosować do Twoich potrzeb, ułatwiając zarządzanie stroną i dodawanie nowych treści. W przypadku sklepu jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ zarządzanie tysiącami produktów z marnego interfejsu może przyprawić o siwiznę! Szablony rzadko gwarantują dobry panel administracyjny. Zaufanie firmie, która indywidualnie podejdzie do Twoich potrzeb, gwarantuje, że zarządzanie stroną będzie przyjemne i efektywne.

Fotolia_60115367_Subscription_XL

Szablony mogą nie działać

Po prostu – szablony często testowane są tylko w jednej przeglądarce. Rynek przeglądarek internetowych (i ich kolejnych wersji) jest tak duży, że Twoja firma nie może sobie pozwolić, żeby tylko 30% czy 55% użytkowników widziało stronę poprawnie. Firma tworząca stronę tylko dla Ciebie zadba, aby każda znacząca przeglądarka była obsługiwana. Dzięki temu 99,9% Twoich klientów nie będzie miało żadnych problemów, dzięki temu nie zniechęci się złym wyświetlaniem Twojego serwisu czy sklepu.

 

Niezamawiane reklamy

Nie dziw się tym punktem! Chcesz reklamować swój biznes czy biznes twórcy szablonu? W szablonie otrzymujesz w spadku wielki baner „Strona stworzona z wykorzystaniem takiej-strony.com Wejdź i stwórz swoją!” lub „Strona oparta na szablonie [nazwa]. Stwórz dzisiaj swoją!”. Profesjonalny webdesigner umieści wyłącznie delikatne swoje imię lub logo, ponieważ artysta podpisuje swe dzieło, ale nie będzie się nachalnie reklamował na Twojej stronie! Twoja strona naprawdę będzie Twoją własnością.

 

Wykorzystanie przestarzałych technologii

Oprócz problemów ze złym kodem, które opisaliśmy w powyższych punktach, szablony czasami korzystają ze technologii Flash. Niestety jest to technologia, która wychodzi z użytku, jest nieprzyjazna wyszukiwarkom internetowym i co najważniejsze sprawia bardzo duże problemy na urządzeniach mobilnych. Używanie Flasha jest praktycznie rezygnacją z rynku mobilnego. A czemu to dla Twojego biznesu tragedia, możesz przeczytać tutaj.

Fotolia_56917298_Subscription_XXL

Słaba analityka

Chcesz wiedzieć, kto używa Twojej strony? Gdzie użytkownicy rezygnują i jak można zatrzymać ich na dłużej. Pragniesz zrozumieć, czemu sprzedaż idzie poniżej oczekiwań w Twoim sklepie? Wszystkie te pytania mogą pozostać bez odpowiedzi, gdy używasz szablonów. Problemy z kodowaniem, złe wykonanie, przestarzałe technologie – wszystko może to sprawić, że analiza ruchu i zachowań użytkowników może być niemożliwa lub, co gorsze, błędna.

By 

Sign In

Reset Your Password

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress