Jak paragony mogą zwiększyć zyski Twojej firmy?

parragon

Statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości: Polacy oszaleli na punkcie przesyłania paragonów! Brzmi to mało realistycznie? W końcu duża ilość klientów wyrzuca paragony do kosza prosto po wyjściu ze sklepu lub w ogóle ich nie zabiera. Ministerstwo Finansów znalazło świetny pomysł, aby to zmienić. Ponad 130 mln przesłanych paragonów świadczy o ogromnym sukcesie Narodowej Loterii Paragonowej. Świadczy to również o fakcie, że Polacy chętnie angażują się w podobne inicjatywy. Co przyczyniło się do tak dużego sukcesu NLP i jak inne firmy mogą wdrożyć ten sam schemat u siebie?  

Czym jest Narodowa Loteria Paragonowa?

NLP to mobilna aplikacja, która pozwoliła na wygranie wielu atrakcyjnych nagród. Zasady jej działania są bardzo proste: wystarczyło pobrać ją na swój smartfon i za pomocą aparatu fotograficznego zeskanować swój paragon. W ten sposób użytkownik automatycznie zgłaszany był do programu Narodowej Loterii Paragonowej i brał udział w losowaniu. Ta aplikacja mobilna przede wszystkim pozwoliła uczestnikom na zaoszczędzenie czasu. Nie musieli logować się na strony internetowe organizatora konkursu ani wypełniać ręcznie długich formularzy. Cały proces rejestracji odbywał się automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Stanowiło to duże ułatwienie.

Z dniem 31 marca dobiegła końca rejestracja paragonów. Losowanie nagród, między innymi: Opla Astry, Thinkpadów Lenovo oraz ipdów Air odbyło się 18 kwietnia.

2take.it to firma, która dostarczyła innowacyjny system odczytywania paragonów, użyty podczas NLP. Celem twórców było stworzenie skutecznego i prostego w obsłudze systemu, przy minimalnym wysiłku użytkownika. Odnieśli sukces, ponieważ wystarczy jedynie nakierować aparat w komórce na paragon z odległości 15 cm i aplikacja automatycznie odczyta niezbędne dane.

Poprzez system stworzony przez 2take.it zostało już zeskanowane miliony paragonów, Narodowa Loteria Paragonowa dobiegła końca, lecz firma kontynuuje swoją misję, aby pomóc jak największej ilości przedsiębiorstw. W tym celu stworzyła atrakcyjny i prosty w obsłudze program lojalnościowy, który skutecznie buduje zaangażowanie klientów i pozwala firmom zwiększać przychody.

Każda firma może wykorzystać paragony do tego, aby podnieść swoje zyski oraz zwiększyć liczbę lojalnych oraz nowych klientów. Dzięki nagradzaniu za przesyłanie paragonów, konsument czuje się doceniony i chętniej poleca produkty lub usługi konkretnych firm innym. Należy również pamiętać, że coraz więcej konsumentów bierze aktywnie udział w programach lojalnościowych i korzysta z programów lojalnościowych w swoim telefonie. Poprzez bycie nagradzanym za kolejne zakupy, klienci angażują się w rozwój firmy i czują się istotną jej częścią. Instalując nowoczesny system czytania paragonów można zyskać więc nie tylko lojalnych klientów, ale także przyjaciół. Wszystko to nie wymaga dodatkowych działań czy sprzętów ze strony firm, ponieważ system jest całkowicie zautomatyzowany, a klienci sami reklamują produkty i usługi za pomocą tak zwanego marketingu wirusowego. Zdecydowana większość współczesnych konsumentów zdecydowała się na zakup konkrentych produktów i usług pod wpływem rekomendacji. 

Czym jest aplikacja 2take.it?

To mobilna platforma lojalnościowa. Jej obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać aplikację, angażować się w różne zadnia i zdobywać nagrody. Wszystko stworzone jest w przejrzysty sposób. Aby korzystać z aplikacji, należy być zalogowanym poprzez wybrany kanał Social Media lub e-mail. Platforma działa na systemie punktowym. Użytkownik zbiera punkty, które następnie wymienia na nagrody lub zniżki. Warto wspomnieć, że każdy użytkownik zbiera te same punkty, dlatego może działać na wielu płaszczyznach.

 

Za co jest się nagradzanym podczas korzystania z platformy 2take.it?

Za zaangażowanie. Punkty zdobywa się za bardzo dużo aktywności, między innymi: ponowne zakupy, udział w konkursach wirusowych (member get member), umieszczenia linka do promocji na Facebooku, forach oraz w komentarzach, odpowiedzi w ankietach, zaproszenie znajomych do systemu i dopisanie się do newslettera.

2take.it to genialne narzędzie dla przedsiębiorców, pozwalające zbudować elastyczny system lojalnościowy oparty na zaangażowaniu klientów. Dzięki tej platformie dokładniej poznają swoich klientów oraz ich preferencje zakupowe. Dzieje się tak za pomocą targetowania behawioralnego. Aplikacja zbiera wszystkie istotne informacje o konsumentach (wiek, płeć, miejsce zamieszkania, a także częstotliwość i kwoty zakupów). Pozwala to na przygotowania spersonalizowanej oferty, skierowanej do konkretnych grup odbiorców. Dostając takie oferty, klienci czują się doceniani i zmotywowani do kolejnych zakupów.

2take.it to unikalna technologia, która pozwoli przedsiębiorcom zwiększyć zarówno sprzedaż i listę klientów. System skanowania paragonów stworzony przez 2take.it, sam czyta NIP, adres firmy oraz numer rachunku i datę. W ten sposób system przyznaje każdej marce określoną liczbę punktów. Całość odbywa się automatycznie, co nie zajmuje czasu obsłudze. Do używania aplikacji nie są potrzebne żadne karty lojalnościowe, dzięki czemu firma redukuje koszty związane z ewentualnym zakupem dodatkowych urządzeń.

Zobacz też jakie są inne cechy skutecznych programów lojalnościowych i sprawdź, jak Ty możesz błyskawicznie zwiększyć przychody firmy – pobierz raport 

 

By 

Sign In

Reset Your Password

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress